Kategorie: Skate, Archiv

Skateři oloupeni v Uhřiněvsi o skejty

Nedělám si bohužel legraci.

Opravdu byli dneska (či spíše včera) odpoledne oloupeni o své skejty Ríša Hanusek a jeho 3 kamarádi. Jejich jména mám k dispozici, ale neuvádím je. Nevím, zda by oni nebo jejich zákonní zástupci se zveřejněním jejich jmen souhlasili. S tím oloupením nepřeháním. Policie celý incident právně kvalifikovala jako trestný čin loupeže podle § 234 Trestního zákona. Za toto pachatelům hrozí několik let vězení.

Co se stalo ? Kluci jezdili poprvé (před tím tam nebyli) ve skateparku v Uhříněvši a dva muži jim s použitím násilí ukradli jejich skejty.

Proč to sem píšu ? Protože je to první takovýto případ o němž vím, že je policií se vší vážností řešen a může se stát každému. Jsem přesvědčen, že policie celý případ řeší takto mimo jiné i proto, jak se poškození kluci zachovali a jak vzniklou situaci řešili.
Psát o tom můžu i proto, že jsem jako zákonný zástupce nezletilého Ríši přímým účastníkem řízení (byl jsem u výslechu ap). a mám tak informace z první ruky, žádné "jedna paní povídala".

Kluci se podle mně zachovali naprosto správně. Své skejty dobrovolně nedali, na druhou stranu když viděli, že nemají proti dospělákům šanci nechali je agresorům a tím asi zabránili újmě na svém zdraví. A to není žádná ostuda. Takovým lidem se leckdy neubrání ani dospělý, natož nezletilé děti.
Pak okamžitě ohlásili vše policii a ta ihned konala (dokonce se jí již podařilo dva ze čtyř ukadených skejtů zajistit) a je velice pravděpodobné, že agresoři budou rychle ztotožněni a trestně stíháni.
Velmi příjemně jsem byl překvapen rychlostí a profesionalitou práce policistů (kvalitou provedení prvotních úkonů vč. zajištění dalších svědků, právní kvalifikace incidentu, rychlostí předání agendy z obvodního oddělení službě kriminální policie ap.).
Policisté se poškozeným bez ohledu na věk plně a se vší vážností věnovali. Tedy má smysl něco takového policii oznámit, a to nejlépe bezprostředně po činu.

Správné podle mně bylo i to, že kluci šli do pro ně neznámého prostředí jako parta. Kdyby tam byl jen jeden možná by si agresoři dovolili více a ublížili mu. Navíc by asi bylo jedno tvrzení malého kluka, že ho někdo oloupil proti dvěma tvrzením dospělých agresorů méně věrohodné a je otazné, komu by se věřilo.

Co z toho vyplývá, hlavně pro malé kluky ?
- myslete na to, že se i vám může něco takového stát, nejen někomu jinému
- do neznámého prostředí (skatepark, kde jste nikdy před tím nebyli ap.) nechoďte nikdy sami. Jen v partě a ještě lépe se staršími kamarády,
- pokud se vám něco takového stane, myslete hlavně na své zdraví a můžete li utéct - utečte (žádná věc - skejt, mobil ap. nemá ani zlomek ceny vašeho zdraví nebo dokonce života),
- neprodleně takovouto věc oznamte policii, je li třeba obratťte se na nejbližšího dospělého člověka, určitě vám poradí či pomůže,
- snažte se zapamatovat si informace důležité pro popis pachatelů, kluci jak byli vyděšení si nemohli ani pořádně vzpomenout jak byli pachatelé oblečeni, jak vypadali, zda měli nějakou tu jizvu, tetování nebo piercing, co jim říkali když je přepadli, zda mluvili česky ap. A přitom všechny tyto informace mají pro policii a další orgány velkou hodnotu.
- co jak nejrychleji informujte své rodiče co se stalo, zda jste v pořádku nebo co svámi je. Ušetříte jim tak hodně nervů a starosti. Nejhorší pro rodiče je nejistota. Když rodič neví co se stalo a jak na tom jeho dítě je. A rodiče vás mají rádi, jste jejich všecko.

Závěrem všem poškozeným klukům přeju, aby to co se stalo nenarušilo jejich psychiku a aby byly zajištěny i další dva uloupené skejty a všechny čtyři vráceny majitelům.

print Formát pro tisk

Komentáře rss


Strana:  1 2   další »
icon , provní fáze skončila odpovědět

tak dnes byl soud s těmi výtečníky.
jeden z nich dostal dva roky nepodmíněně. vzdal se odvolání, stejně tak jako státní zástupce a tím je rozsudek pravomocný a v brzké době nastoupí do vězení.
druhý dostal dva roky podmíněně s tříletou podmínkou. ten si ponechal zákonnou lhůtu pro odvolání a proto tento druhý rozsudek není zatím pravomocný.

icon , soud odpovědět

Tak věc postoupila zase dále. Státní zástupce nepožadoval již nic dalšího od policie a vypracoval žalobu pro trestný čin loupeže a další (také, stejně jako policie kvalitní a rychlá práce).
Soud s těmito výtečníky proběhne 3.12.2009. Jsem zvědav jak tyto výlupky ohodnotí ....

icon , vyšetřování skončilo odpovědět

a policie posílá spis na státní zastupitelství k vypracování žaloby

icon , další posun odpovědět

vypadá to, že vyšetřování policie je u konce. zítra budu moci nahlédnout do vyšetřovacího spisu před jeho odesláním na státní zastupitelství ...

, www.wnr.717.cz odpovědět

Tak tohle je moc jak někdo muže sebrat někomu skejta?...Ten co to vzal je buď totalní srab že si dovolí na mladý kluky nebo je to totální social kterej nemá peníze na to aby si koupil vlastní desku.Je to UBOHOST!!!..Doufám že je najdou a odsoudí aspon na podmínku!!...Tohle se dělat nema!...Za chilku se bude krást už i na pískovišti!.. 1 RUDO tebe nějak neznám,ale určitě byla dobrá větc napsat tento članek!..MÁŠ DOBŘE promakanej web...Určitě si dam odkaz nebo BANER na ten muj.. 1 MĚJ SE fajn a at se ti daříwww.wnr.717.cz

icon odpověděl(a)

Jsem rád, že se Ti můj web líbí, banner když tak najdeš v sekci "Info + download" a předem děkuji za případné umístění.
Ale k věci. Tam nešlo o to, že by STEJTR uloupil desku SKEJTROVI nebo o to, že by si pachatel chtěl zkusit skejtování a neměl desku.
Tam šlo o sprostou loupež (rozuměj zmocnění se cizí věci za použití násilí - tedy žádná krádež) spáchanou na malých klucích KRIMINÁLNÍMI ŽIVLY. Ti výlupci (pokud mám dobré informace) neměli nikdy se skateboardingem nic společného.
A o to je to horší. Taková věc se může stát kdekoliv a komukoliv i proto jsem to sem na net dal, aby si si KAŽDÝ uvědomil, že se něco takového může stát I JEMU ...

icon , příběh pokračuje odpovědět

dnes byly provedeny výslechy poškozených za účasti advokátů obviněných. uvidíme, jak celá causa bude pokračovat ..

, - odpovědět

já v uhříněvsi bydlim... ve skateparku jezdim už asi 6 let od tý doby co tady je .. a nikdy v živote sem o ničem takovim neslyšel kord v uháčku .. jo jedno tam votravoval vožralej bezdák .. ale jinak nic ..

icon odpověděl(a)

Víš nikdo nemá nic proti Uhříněvsi a tamějšímu skateparku.
To co se stalo klukům se může stát kdekoliv .... a kdykoliv ... bohužel.

odpověděl(a)

jo jasně to chápu ... vim že se to může stát a vim že se to stalo a možná i vim kdo by to moch bejt .. choděj tam takový namachrovaný fetky .. dva kluci a blondýna

, haha odpovědět

rudo ted pred vama smekam 1 ve vasem veku takhle zmastit nakyho motorkare a jeste k tomu slusne 4 to uz se dneska skoro vubec nevidi 1

, - odpovědět

vobrat je vsechny skejtaky spinavy...........ps:sam sem driv jedil ale jezdit v kuži a pod sebou myt petilitr a vedle sebe ku*du je vetsi styl sorry spindirky

icon odpověděl(a)

Ahoj Ondro. Chápu tvé zaujetí pro novou zábavu (motorka, ženské), ale třeba jednomu z oloupených (Ríšovi) je třináct let, takže o ježdění na pětilitru se mu může jen zdát, kožené hadry by si při jízdě na skejtu nevychutnal a tu ku*du asi v tomdle věku taky ne.
Ubezpečuju Tě, že se myje pravidelně a dokonce se i koupe, takže s tím špindírstvím to nebude tak strašné :-)
No a vzhledem k tomu, že je pro něj skejt jako pro Tebe ta motorka, kožený oděv i ku*da dohromady nepřeju Ti, aby se Tobě stalo to co jemu. To je, aby ti dal někdo větší proti němuž nemáš šanci se bránit pěstí, náslím Ti sebral motorku a vysvlékl Tě z těch koženejch hader, nejlépe před tou ku*dou kámo....
A pak bys možná pochopil Ty ... . Asi tak.

, Chvála :D odpovědět

Ahoj Rudo
Normalne komentare nepisi, ale tento clanek a vlastne cely tvuj blog me donutil Ti aspon timto podekovat za tyto stranky. Libi se mi , ze se jako \"postarsi pan\" dokazes takto rekrutovat mezi sortu kluku jezdicich na fosne, fotit na zavodech a zaroven jim fotky zprostredkovat pomoci tohoto webu. Predavat moudra (viz clanek o ukradenych skejtech) a to jazykem krasne srozumitelnym prave pro cilovou skupinu, tedy ty mladsi. Zkratka jentak dal Rudo.....Hanuskoviny opravdu cenim ! 1

icon odpověděl(a)

Děkuju Máro,
vážím si Tvého příspěvku a abych pravdu řekl mezi toudle skejťáckou bandou je mi fajn (snad jsem mezi ni i trochu zapad). Při focení si odpočinu a navíc jsem se svýma dětma, hlavně s Ríšou. A na toho přes týden bohužel moc času nemám... tak aspoň tak

, - odpovědět

takovy svine nesnasim...des si do pohody zaskejtovat, ses ve svym zivlu a pak ti nakej takovej zmrd uplne skazi naladu a este te okrade........NECHAPU!!!!!!!!!!!!!!!

icon , - odpovědět

tak všechny 4 uloupené skejty se vrátily svým majitelům, jeden z pachatelů je ve vazbě druhý je stíhán na svobodě. uvidíme jak to nakonec vše dopade

, správně odpovědět

Kluci to udělali naprosto ukázkově. Co je to ovšem za chudáky, kteří si troufnou na podstatně mladší ?
Škoda, že za rohem nebyla parta starších kamarádů karatistů a judistů. To by zlodějíci čuměli .. 4

, - odpovědět

to sou chudaci 7 ten kdo to udelal bych zabil me se to este nestalo a doufam ze nestane 6

, Doufam.. odpovědět

Doufam, ze ty spiny dostanou alspon 5let!!!

, - odpovědět

Neřikám nic, souhlasim s Rudou a ocenuji přístup a hlavně reakci švestek. To za nás nebylo a zjevně to je taková \"první vlaštovka\". Nedělám si o přístupu (ke sk8trům i ostatním mladým alternativním) policie iluze. Fandim!!!! Jinak chci spíš ocenit ty rady v tvém článku a doufám , že se jimi budou mladí řídit.

icon , skejty zajištěny :-) odpovědět

Takže pro poškozené dobrá zpráva, všechny 4 skejty policie zajistila a pravděpodobně příští týden budou vráceny majitelům.
Proti pachatelům, kteří jsou již známi bylo zahájeno trestní stíhání, a to nejen kvůli tomu co se stalo klukům v Uhříněvsi, ti výlupci toho mají na svědomí více.

odpověděl(a)

zmrdi zkurvany! vim moc dobre o koho se jedna tydle srači nas na silvestra okradli o TŘI tisíce!!!! mrtky a gdyz sem byl u nej doma tak me este vyhlasila jeho matka ze si za to muzu sam a ze to neni jeji vec .. tedle curak patří do vězení jenže se nedaří ho tam dostat nesnášim ho! kamosovi vlezli i do SKLEPA!!!! aby mu ho vybrali..!!

, - odpovědět

měli jste jim těma skejtama dát po držce

icon odpověděl(a)

s tímdle názorem nesouhlasím. Myslím si, že se kluci zachovali správně.

odpověděl(a)

Těžko si v týhle chvíli rozhodneš dát jim truckem po palici...

odpověděl(a)

....a ještě by zato mohli mít problém oni samy

odpověděl(a)

to bych nedoporucoval tedle zmrd je dost agresivni

, aaa odpovědět

zasraníí hnusáci fetáci zlodějský, mor na ně

, - odpovědět

To už je teda hodně drsný. Že se ve skejtparcích krade už poznali mladší kluci na Adio tour´s závodech. Tam asi "přes-držku" stačí. Ale násilná loupež je v jiný kategorii a tak je to potřeba i právně a trestně řešit a uzavřít. Zdravím Ríšu a věřím, že bude mít teď po trampotách s rukou a tomhle zážitku už jen samý štěstí a všechno vrátí na první. Salut !


Strana:  1 2   další »